Археологи визначили дату історичної оборонної споруди у Чигиринському районі

На Черкащині цього року історико-культурний заповідник «Чигирин» організував дві археологічні експедиції. Спільно з Інститутом археології НАН України науковці досліджували Мотронинське городище у Мельниках та національну пам’ятку «Замкова гора».

Вперше за час розкопок у Мотронинському городищі визначили час оборонної споруди. За допомогою бронзових стріл, які знайшли у розрізі валу та рову, науковці  встановили, що споруда належить до VI ст. до н.е. Серед інших знахідок переважали фрагменти ліпного та античного посуду, залізні знаряддя праці. Але траплялилися й рідкісні – ліпна миска з наліпками, котлоподібні керамічні посудини, сарматське дзеркало.

«Варто зазначити, що «Мотронинське городище скіфського часу» є найбільшим у Європі. Вперше археологічні розвідки на ньому провів В.Хвойка ще на початку ХХ ст.. У 1988-1996 рр. городище досліджувалось науковцями Інституту археології НАН України, у 2001-2003 рр. – спільною україно-польською експедицією (Інститут археології НАН України, НІКЗ «Чигирин», Інститут археології Ягеллонського університету),» – зазначила старший науковий співробітник відділу охорони пам’яток І.В. Чепурна.

Нагадаємо, на території національної памятки “Замкова гора” нещодавно науковці виявили масове поховання черепів 17 ст.

Share Button
Posted in: