“Марш Миру” в Москві проти війни в Україні

«Марш Миру» проти війни в Україні відбувся 21 вересня в Москві, кількох інших російських містах, а також в інших країнах. Основна вимога – зупинити російське втручання у справи України і зашкодити негласній, але очевидній, участі Росії у війні на Донбасі.

LcXFUNL0aWk
«Досить брехати і воювати» – головне гасло «Маршу миру» в Москві, який пройшов вздовж Бульварного кільця, розпочавшись із Пушкінської площі, й закінчившись на проспекті Сахарова.

NHZNJF0HqdU
Через соціальні мережі на участь у марші записалися близько 8 тисяч осіб. Оцінки числа безпосередніх учасників від поліції та організаторів, як зазвичай, сильно різняться. За оцінкою московського главку МВС, в акції взяли участь 5 тисяч осіб, тоді як волонтери з групи «Білий лічильник» (котрі працювали біля рамок металошукачів) нарахували більше ніж 26 тисяч. А в опозиції кажуть про щонайменше 40 тисяч осіб. У Москві порядок на «Марші миру» охороняли не тільки поліцейські, але і дружинники, а в повітрі кружляли вертольоти.

9C8B83C2-23B2-4234-9E97-A1128EFAF2BB_mw1349_mh580_s
Ще до початку акції активісти роздавали антивоєнні листівки від партій, політичних рухів. Окремі колони утворили партії та політичні рухи «Солідарність», «Яблуко», «РПР-Парнас», громадські організації: ЛГБТ-спільноти, «Зелені». Рух почався під бій барабанів із запізненням на 20 хвилин, оскільки своєчасному початку маршу намагалися перешкодити провокатори, прихильники угруповань «ЛНР» і «ДНР», які в Україні визнані терористичними.

6EA40AFE-5828-445A-943E-DF805FF1C9B6_mw1349_mh580_s
У першій колоні помітили відомих опозиційних політиків Бориса Нємцова, Михайла Касьянова, Юрія Рижова, журналістів, громадських активістів Дмитра Бикова, Олександра Рикліна. Деякі люди прийшли на антивоєнний марш в національних українських вбраннях, у вінках. Організатори роздавали всім бажаючим українські прапори. Люди, що прийшли на марш миру, найчастіше говорили, що не хочуть війни з братнім народом, не хочуть асоціювати себе з російською агресивною владою.

439C6EEF-800B-498C-9DA1-72BEA0B367DC_mw1349_mh580_s

Акції на підтримку України і російського «Маршу миру» відбулися за кордоном: в суботу – в Німеччині (Берліні та Кельні), в ізраїльській Хайфі, в неділю – в болгарському Бургасі, в Парижі, Римі. У США – у Вашингтоні.

 

За інформацією “Радіо Свобода”.

Share Button