Стали відомі подробиці масового поховання на Чигиринщині (ВІДЕО)

На Черкащині цього року тривали кілька археологічних експедицій. Зокрема, науковці досліджували Мотронинське городище у Мельниках та національну пам’ятку «Замкова гора». На території останньої дослідники виявили колективне поховання черепів, повідомляє прес-служба НІКЗ «Чигирин».

На південно-східному схилі «Замкової гори» археологи зробили кілька розкопів. У результаті тут виявили колективне поховання черепів. Це, наголошують історики, є безпрецедентним явищем за кількістю черепів в одній ґрунтовій ямі.

«Розміри поховання близько 1х2 метри, потужністю 75 см. Орієнтовно тут були поховані близько 200 черепів. Враховуючи місце розташування розкопу (прилегла до Чигиринської фортеці частина гори) та історичні факти, керівник експедиції – Олександр Дмитрович Могилов припускає, що це може бути поховання захисників Чигирина часів Чигиринських походів 1677-1678 рр.», – зазначила старший науковий співробітник відділу охорони пам’яток І.В. Чепурна.

Як відомо з письмових джерел, турецькі воєначальники платили за кожну ворожу голову. Проте остаточні результати будуть відомі після дослідження поховання антропологами, які мають визначити вік, стать, антропологічну приналежність та час поховання.

Додамо, що розкопки на території пам’ятки «Замкова гора» розпочалися у вересні цього року. Тут працює спільна наукова експедиція Інституту археології НАН України та НІКЗ «Чигирин».

Докладніше про наймасштабнішу археологічну знахідку за останні 20 років дивіться у сюжеті “ДЖЕДАІ”.

Share Button
Posted in: