Проекти

Місце сили: туристична Чигиринщина

 • chigirin
  Якщо ви втомилися від метушні і гаміру великих міст, а відомі туристичні курорти вже не приносять бажаного задоволення, мандрівники радять цього року відкрити для себе Чигиринщину. Цей мальовничий «острів» у Центрі України зі сходу омивається водами Дніпра (завширшки 40-ка кілометрів!), з заходу оточений древніми лісами Холодного Яру. Тут відпочинок на кожен смак – від велосипедних прогулянок лісом, колориту сільських «зелених садиб», до відвідин древніх монастирів.
На Чигиринщині ви не побачите заводських труб і хмарочосів-багатоповерхівок. Дивним чином, індустріалізація та урбанізація ХХ століття обійшли стороною цей край. Всього три години шляху правим берегом Дніпра на південь від Києва через Черкаси – і вашому погляду відкриються рівнинні пейзажі, ліси, гори. Недарма цей край ще називають «Степовими Карпатами» – за схожість з далекими краями Заходу України, яке дають колоритні місця, лісові стежки, і дивовижні джерела. На Чигиринщині налічується більше десятьох цілющих джерел, найвідоміші з них – «Дзюркало», «Живун», «Онуфріївський», Три криниці, джерела Віри, Надії та Любові, кожне з яких славиться унікальними властивостями води і має свою легенду. У літописі села Головківки Чигиринського району описується історія, як Святий Апостол Андрій Первозванний і його учні йшли через Холодний Яр спекотнім літом, і коли відчули спрагу, Апостол вдарив своїм посохом об землю, і на тому місці забив прохолодний струмок. Так з’явилося цілюще джерело радонових вод «Живун», відоме ще в 1 ст.до н.е., яким згодом виліковували рани козаки та гайдамаки.

Магія лісового урочища Холодний Яр на Чигиринщині незбагненна. Ранньою весною тут розцвітають цілі поля «червонокнижних» пролісків, а влітку цвіте рідкісна арніка … Але в першу чергу це віковий ліс, місцями – непрохідна гущавина. Саме тут росте найдавніше дерево України – тисячолітній Дуб Максима Залізняка. Тільки заради того щоб побачити це диво природи, на Чигиринщину їдуть тисячі туристів.

А ще, саме тут – таємниці незвіданих сторінок української історії. У Холодному Яру починалися доленосні для історії України повстання. Тут на Монастирському ставку святили свої ножі гайдамаки напередодні Коліївщини 1768. Задовго до появи Української повстанської армії, в Холодному Яру місцеві сміливці викопали схрони, криївки і пішли воювати проти радянської влади, проголосивши в 20-х роках ХХ століття легендарну Холодноярської республіки. Повстання було жорстоко придушене, а радянська влада всіляко намагалася знищити будь-які свідчення про героїв Холодноярської республіки. Цю частину української історії досі не розповідають у школах, але її в деталях вам розкажуть і покажуть на Чигиринщині.

Чигиринщина — ще й благодатний край храмів і монастирів. Мотронинський жіночий монастир – один з найдавніших в Україні. Заснований він ще до татаро-монгольської навали і довгий час перебував під патронатом українського козацтва. Свого часу був зруйнований дощенту, але відродився з попелу, щоб згодом стати центром повстанського руху. Свідоцтво тієї давньої історії тут досі можна побачити на власні очі, хоча б у залишках зруйнованих підземних ходів … Але абсолютно особливий колорит в подорож привнесе ночівля в монастирі. За символічну плату, мандрівники можуть залишитися на ніч і відвідати заутреню службу в монастирі. А також покуштувати трапезу з екологічно чистих монастирських продуктів.

В околицях Чигирина можна побачити, як відроджується до життя ще одне святе місце – Свято-Троїцький жіночий монастир. Заснували його гетьмани Петро Дорошенко та Іван Виговський як притулок для поранених у битвах козаків. Тоді ж тут почали бити чудодійні джерела, вода яких зцілювала рани, лікувала душевнохворих і одержимих. Свого часу більшовики зробили все, щоб знищити це місце. Розповіді про жахи їх звірств досі передають в переказах і легендах. Але на сьогодні монастир відновлюється. Тут зберігаються частки з мощами 980 святих і чудотворні ікони Божої Матері.

Зі східного боку, Чигиринський край обрамляють води Кременчуцького водосховища. Ширина водної гладі Дніпра тут найбільша в Україні – більше 40 км. Чим не море?

Тих, хто вирішить відправитися в тур на Чигиринщину, порадують демократичні ціни. Добове харчування в місцевих ресторанчиках на Чигиринщині обійдеться дешевше, ніж обід в столиці! А свіжі овочі, ягоди і фрукти тут можна купувати прямо з грядки або саду. Всього за 300 гривень для групи тут готові влаштувати незабутнє похід, а розміщення можливо як в наметах так і з комфортом – у готелях. Зрештою, на кошти, відкладені на семиденний відпочинок де-небудь в Туреччині, на Чигиринщині можна безбідно прожити кілька місяців.

Планувати подорож на Чигиринщину можна як за допомогою турагентств, так і самостійно. Щоб допомогти мандрівникам спланувати свою подорож на Чигиринщину, активісти громадської організації «Фонд процвітання Чигиринщини» створили спеціальний туристичний портал chigirin-travel.ck.ua, де зібрали корисну інформацію про історичні місця, маршрутах, легендарних пам’ятки, місця відпочинку, яка знадобиться кожному туристу.

Для любителів організованих подорожей, пропонується тур «Вихідні на Чигиринщині» – концентрат українського колориту, гостинності, краси пейзажів і насиченого відпочинку! Ви побуваєте в Холодному Яру, побачите краси мальовничого Суботова, відвідайте знамениту Іллінську церкву (з 5-гривневої купюри), зробите прогулянку до знаменитих Трьом криниць і цілющим джерелам Віри, Надії і Любові, спробуєте чудові страви української кухні та продегустуєте традиційні напої – хріновуху і спотикач. І ще – поки Ви зайняті, Вашим дітям теж не дадуть занудьгувати: їх чекає катання на колісницях, стрільба з гармати, пошук скарбу і приготування їжі на багатті. Зважитеся відкрити для себе таємниці «степових Карпат» – і Вас чекають воістину незабутні вихідні на Чигиринщині!


Проекти розвитку Чигиринщини

 • 16

  Презентація проекту «Чигирин – місце народження нової нації» відбулася 13 травня у Національному комплексі «Мистецький арсенал» за ініціативи Громадянського руху «За процвітання Черкащини».

На розсуд потенційних інвесторів було представлено пакет готових проектних рішень, що мають на меті розвиток туризму, навчальних та освітніх програм, а також сільського господарства та сучасної енергетики у козацькому краї.

Усі проекти розроблено для реалізації у Чигиринському районі Черкаської області у межах масштабного проекту відродження депресивного регіону, що був ініційований на початку весни ініціативною групою на чолі з головою Громадянського руху Наталією НЕТОВКІНОЮ.

– Ми сподіваємося на довіру інвесторів. Як вітчизняних, так і іноземних. Ми запрошуємо до співпраці кожного, хто мріє відродити цей славний край своєю працею, ідеями, інвестиціями, – відзначає Наталія Нетовкіна.

Готовність усіляко сприяти у реалізації проектів засвідчили і представники влади району.

– Як керівник району, я особисто допомагатиму усім потенційним та реальним інвесторам, котрі готові надати робочі місця та заробітні плати місцевим жителям та забезпечити надходження до бюджету, – запевнив голова Чигиринської райдержадміністрації Володимир Клименко.

Дізнатися детальніше про кожен із проектів Ви можете, ознайомившись із ПРЕЗЕНТАЦІЄЮ.
Деталі за телефонами: +38(093)160-40-73, +38(063)979-97-26, e-mail: koord.rada.ck@gmail.com

 

Рух українських жінок Черкащини

 • DSCN1864

  Рух українських жінок Черкащини, чи, як милозвучно називають цю організацію її учасниці – РУЖа, запрацювала в області за ініціативи лідера Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталії НЕТОВКІНОЇ.

– Обговорюючи проблеми, ми можемо спільно знайти нестандартних способів їх вирішення. І я вірю, що саме жінки – це та, сила, що може змінити життя в нашій області на краще, – переконана Наталія НЕТОВКІНА.

Щопятниці активні та успішні черкащанки збираються аби обговорити спільні проекти, обмінятися думками та ідеями. Завдяки такій співпраці, на Черкащині було організовано вже цілу низку заходів та втілено чимало цікавих ініціатив, більшість яких – з благодійною метою.

Якщо Ви маєте цікаві ідеї, проекти, бажаєте знайти однодумців і разом втілювати ініціативи в життя – чекаємо Вас щоп’ятниці о 17.00 за адресою: м.Черкаси, бульвар Шевченка, 352. Контактний телефон: 093 1604073

 

Допомога воїнам АТО

 • DSCN1950

  Одним із важливих напрямків діяльності Громадянського руху є підтримка українських воїнів, котрі захищають нашу країну на Сході.

На звернення матерів та жінок учасників АТО із Черкащини, Громадянський рух «За процвітання Черкащини» закупив десятки бронежилетів та касок, активісти неодноразово організовували передачі продуктів у зону бойових дій.

– Ми не можемо лишатися осторонь, коли до нас звертаються з проблемою обмундирування військових, – каже голова Громадянського руху Наталія НЕТОВКІНА. – Ми повинні зробити усе можливе і неможливе для допомоги бійцям, які задля нашого спокою ризикують власним життям.

За підтримки Громадянського руху в області відбулися ряд благодійних заходів, що мали на меті збір коштів для воїнів АТО та їх сімей. Так, під час фестивалю «Покрова на Чигиринщині» було зібрано 2 500 гривень, які пізніше було передано двом родинам черкаських АТОвців.

Благодійна акція «Прийди до серця, Україно, благослови добром мене!» відбулася у Черкасах 26 листопада за підтримки Громадянського руху. Під час заходу на потреби АТОвців було зібрано дев’ять тисяч гривень.

Крім цього, за ініціативи жіночого крила організації – Руху українських жінок Черкащини, було також організовано пункт збору допомоги для армії за адресою: Координаційна рада Черкащини, бульвар Шевченка, 352. Контактний телефон – (098)814-31-15.

 

Фестиваль “Дива Святого Миколая”

 • DSCN2270

  19-20 грудня 2014 року черкаські дітлахи вперше побачили в місті Резиденцію Святого Миколая.

Малюки мали нагоду звернутися до Миколая за порадою і кожен із гостей Резиденції отримав фото та духовний подарунок на згадку про доброчинний фестиваль «Дива Святого Миколая», організований Громадянським рухом «За процвітання Черкащини».

Дводенна програма фестивалю створила дітям та дорослим справжній передноворічний настрій! Більше ніж 400 дітей із соціально незахищених родин відвідали виставу в Черкаському драмтеатрі та одержали солодкі подарунки. У фойє театру тривала благодійна виставка-продаж дитячих робіт та малюнків, на площі відбувся передноворічний гаражний розпродаж. Найкращі майстри хенд-мейду не просто представили власні роботи, а й навчали черкащан своїх фірмових секретів. У цей час на Театральній площі лунали українські пісні, колядки та щедрівки. Своїми виступами черкащан порадували численні дитячі колективи, гості із Драбівщини та Чигиринщини.

За час свята черкащанам вдалося з’їсти солодкого бутерброда-велетня, довжиною 15 метрів, та випити 300 літрів ароматного глінтвейну. А музичним подарунком для гостей фестивалю «Дива святого Миколая» став концерт зірок проекту «Х-фактор» – піаніста Євгенія Хмари та співачки Дарини Ковтун. Він  став завершальною ноткою свята.

Підбиваючи результати фестивалю, голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія НЕТОВКІНА запевнила, що дійство стане традиційним для Черкас.

– Я мрію, що наступного року ми зберемо вже повну площу, а День Святого Миколая буде святкувати вся Черкащина, – поділилася планами Наталія НЕТОВКІНА.

Усі кошти, виручені під час фестивалю від продажу дитячих малюнків та поробок, було спрямовано на потреби бійців АТО та закупівлю найнеобхіднішого для знедолених дітей із сиротинців на Сході України.

 

“Купуй Черкаське!”

 • 2222

  Споживчий патріотизм може стати для підприємств Черкащини найкращим стимулятором розвитку.

Черкащан закликають обирати якісні черкаські товари і, таким чином, не лише зекономити власні кошти, а й підтримати місцевого виробника. На думку експертів, таке рішення стане справжнім рятівним кругом для багатьох виробництв.

У цьому запевняє і міжнародний експерт з менеджменту Марк УОРЕН, який встиг сформувати власне бачення розвитку черкаської економіки під час відвідин ряду підприємств області.

– Ми розробили механізми, задіявши які, зможемо сприяти популяризації черкаських товарів, – переконує Наталія НЕТОВКІНА. – Нині ведемо тісну співпрацю з виробниками та торгівельними мережами, аби вже невдовзі проект «Купуй Черкаське!» запрацював на повну силу. Знаю, подібні спроби вже були в області. Особливість нашого підходу – це чітке розуміння процесів, що мають відбутися, та відкритий діалог між виробником продукції та її реалізаторами.

 

Територія здоров’я

 • 1111

  Лікарі мобільних діагностичних амбулаторій обстежували черкащан у найвіддаленіших селах.

Проект «Територія здоров’я» було впроваджено в області після вивчення результатів громадських опитувань, які проводили активісти Громадянського руху «За процвітання Черкащини». Питання доступності якісного медичного обслуговування виявилося для черкащан одним із найболючіших. Підтвердили це і зустрічі Наталії НЕТОВКІНОЇ із громадами сіл. Виявилося, що у багатьох селах не працюють ФАПи, бракує медичних працівників. Для більшості селян навіть поїхати на прийом до лікаря – ціла проблема, оскільки подекуди відсутнє надійне транспортне сполучення.

– Стан медицини на селі катастрофічний. На виклик лікаря можна чекати добу, а ліки купити проблематично, оскільки у багатьох селах елементарно немає аптек, – ділиться спостереженнями сімейний лікар, мамолог, лікар мобільної діагностичної амбулаторії проекту «Територія здоров’я» Ірина Василівна. – Як результат – здоров’я сільського населення на низькому рівні. Дуже багато людей страждають на серцево-судинні хвороби. Що стосується жінок, то у кожної другої під час мамологічного огляду було виявлено тривожні симптоми.

Лікарі вели прийом у віддалених селах Драбівщини, Чорнобаївщини та Чигиринщини.

– Я рада, що принаймні так, точково, нам вдалося вирішити проблему медичного обслуговування у селах, – каже Наталія НЕТОВКІНА. – Проте звісно, команда Громадянського руху працюватиме над системним рішенням цієї проблеми.

 

“Фабрика ідей”

 • rada

  Кращі ідеї та проекти об’єднала Координаційна рада Черкащини.

Наприкінці літа на Черкащині запрацювала перша в Україні Координаційна рада. Її створили чотири організації – Всеукраїнська Координаційна рада Майдану, Інститут культурних відносин України («ICA Ukraine»), Громадянський рух «За процвітання Черкащини», Асоціація бізнес-тренерів, консультантів, коучів України.

– Я не хочу щоб в Україні знову відбувалися Майдани, не хочу щоб наш розвиток знову відбувався хаотично, – каже голова Координаційної Ради Майдану Андрій ХОМА. – Я хочу щоб ми разом з вами досягли тих цілей, які ставив Майдан. І тепер ми з вами разом будемо мати реальну владу. Ми здатні робити те, чого ми чекали від когось.

І дійсно, сьогодні Координаційна рада Черкащини є постійно діючим майданчиком, де активні та небайдужі люди діляться знаннями, досвідом, вдалими проектами та ініціативами. Кожного дня тут відбуваються навчальні семінари, тренінги, конференції, обговорення проектів.

– Мені приємно, що в області нарешті з’явилася справжня Фабрика ідей. Вона працює ледь більше місяця, однак вже встигла стати осередком знакових для Черкащини подій, – констатує Наталія НЕТОВКІНА. – Тут відбулося об’єднання організацій у єдиний Громадський Антикорупційний комітет. Тут ми створили Раду українських жінок Черкащини. Тут працює проект «Академія лідера»…

Координаційної рада Черкащини готова співпрацювати із усіма активними, небайдужими черкащанами, які мають власний погляд на розвиток області. Працює організація за адресою м. Черкаси, бул. Шевченка, 352, тел. (093)160-40-73, електронна пошта: krck1@ukr.net.

 

Паспорт проблем Черкас

 • Черкащани діляться інформацією про комунальні проблеми мста

  У черкащан запитують про комунальні проблеми міста

 • Відтепер всі комунальні проблеми міста – вулиць, доріг, парків, прибудинкових територій, тарифів – будуть систематизовані в єдиний документ для їх ефективного вирішення. Створення «Паспорту проблем Черкас» ініціювала голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія НЕТОВКІНА.

Щоб вирішити міські проблеми, необхідно, якнайменше: мати чіткий план вирішення і цілісне бачення того, що потребує найпершої уваги. Ми не маємо права, переживаючи складні для країни часи, бути байдужими до майбутнього нашого міста. У черкаської громади замало ресурсів і часу для їх неефективного використання та управлінських експериментів влади. Так вирішили громадянські активісти, які розпочали опитування городян на вулицях Черкас. У людних місцях працюють спеціальні пункти, де можна  дати відповіді на кілька запитань, пов’язаних з комунальними проблемами і добробутом у місті. На основі громадської думки черкащан, буде формуватися програма дій. Кожен наказ містян – в полі уваги, він стане акцентом у плануванні наведення порядку в місті.

– Нам важлива кожна думка, кожного черкасця. Адже ми маємо знати, на вирішення яких саме першочергових міських проблем будуть спрямовані спільні зусилля. Містяни мають відчути реальний результат і побачити справжні зміни, – наголошує голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія НЕТОВКІНА.

Актив Громадянського руху переконаний, що процвітання Черкащини можливе лише тоді, коли будуть об’єднані всі ресурси і зусилля.

 

Конкурс соціальних проектів – нова можливість для молоді

 • DSC_0042-636x453

 • Підсумки конкурсу молодіжних соціальних проектів, ініційованого головою Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталією Нетовкіною, підбила експертна комісія на чолі з заслуженою художницею України, відомою черкащанкою Олександрою Теліженко.

З-поміж 27 надісланих до участі проектів, найкращими, на думку комісії, стали 4. Зокрема це проекти по створенню в області юнацького пластового табору, ціль якого – вишколити юнаків 10-16 років відповідно до скаутських методик та навчити діяти в екстремальних ситуаціях; проект із організації у Черкасах фестивалю кіно, до якого було б залучено молодих черкаських режисерів, операторів і сценаристів та проект видання книги.

Підтримку від Громадянського Руху «За процвітання Черкащини» отримав також хор студентів Черкаського музучилища, який звернувся по допомогу задля участі у міжнародному співочому конкурсі у м. Ріміні(Італії).

Переможці одержали гранти на виконання своїх проектів у розмірі від 10 до 17 тис.гривень.
Керівник-диригент хору музичного училища ім. Гулака-Артемовського Наталія Шмараєва-Гожа зазначає, що її вихованці неабияк зраділи можливості поїхати до Італії та представити Україну.

– Наш колектив був представлений у двох номінаціях: класика і фольклор. Ми єдині, хто представляв Україну на цьому конкурсі, а конкуренцію нам склали визнані колективи із тринадцяти країн світу, – каже керівник хору студентів естрадного відділення Черкаського музичного училища ім. С.Гулака-Артемовського Наталія Шмараєва-Гожа. – Однак тим вагомішим для нас є визнання, адже у обох номінаціях ми взяли «срібло»!

Наталія Нетовкіна переконана: такі ініціативи допомагають об’єднати енергію молодих і досвід уже успішних людей Черкащини для духовно-патріотичного і соціально-економічного розвитку області.

– У діяльності Громадянського руху для мене найважливіше, коли наші проекти та ініціативи змінюють життя людей, відкривають для них нові горизонти, – відзначає голова Громадянського руху Наталія Нетовкіна. – Україна змінюється, і саме свідома молодь із активною життєвою позицією є творцем громадянського суспільства. Сподіваюся, що започаткований нами конкурс допоможе втілити в життя кілька цікавих ідей. Але на цьому наша робота не завершується! Координаційна рада Черкащини – майданчик, де ми чекаємо ініціативну молодь із новими креативними проектами!

Нагадаємо, конкурс молодіжних соціальних проектів тривав з липня по 15 серпня.

Об’єднання через децентралізацію

 • sammit-miru

 • За ініціативи Громадянського руху, проведено перший в історії незалежної України «Саміт миру» у Києві 4-5 липня, під час якого громадські організації і органи місцевого самоврядування Черкащини були представлені чи не найбільшою делегацією. Громадянський рух “За процвітання Черкащини” забезпечив у заході участь близько 50 активістів Черкащини – представників неурядових незалежних формувань, аграріїв, місцевих рад, освіти, медицини і підприємництва. Учасники за допомогою міжнародних експертів з США, Німеччини, Нідерландів, Канади, Франції розпочали розробку механізмів децентралізації влади в країні.

Розвиток та підтримка талановитої молоді

 • molod-2

 • Громадянським рухом «За процвітання Черкащини» реалізовано проект національного масштабу «Талант. Арт». У рамках цього проекту, в Черкаському Художньому музеї відбулося відкриття унікальної художньої експозиції “Шевченкіада”, присвяченої 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка — унікальних творчих робіт обдарованих дітей на тему поетичного слова Кобзаря. Ціль проекту «Талант. Арт», який реалізується спільно з місією “Folk Ukraine”, – підтримка молодих талантів сучасного мистецтва, а також популяризація досягнень обдарованої молоді. Це перспективний майданчик для молодих митців, своєрідне “вікно у світ” для них.

Флеш-моб «Памятаємо заради миру»

 • Flash-mob-1

 • Пам’ять про війну, спільне прагнення миру і зв’язок поколінь – це об’єднало громадські організації і активних черкащан в спільному вшануванні загиблих у Великій Вітчизняній війни в роковини її початку. Громадянським рухом «За процвітання Черкащини» 22 червня було організовано акцію – флеш-моб “Пам’ятаємо заради миру”, у якому взяли участь представники “Молодіжного Європарламенту” та “Блок-посту”, а також ветерани Великої Вітчизняної війни.

Новини

Share Button